TREND RAPORU | Topuklu Spor Ayakkabıya HAYIR!


Kitleleri etkileyecek olursa büyük felaketle sonlanacak, nice gözleri kör edecek, nice bacakları topal bırakacak, tesirinden kurtulması nice nice yıllar alacak bir trend kapımızı çalmakta hanımlar, ve de bu durumdan büyük üzüntü duyacağı garanti beyler: topuklu spor ayakkabısı kavramı! Isabel Marant dedik bağrımıza bastık ama taş bassak daha iyiymiş, başımıza şu üstteki hanımefendinin ayağında gördüğünüz, haa gözümüze de pek öyle tehlikeli, oo öyle gudubet gelmeyen, dolgu topuklu sneakersları çıkardı! Peki ama ya bu trend yanlış ellere geçer, kitlesel bir silaha dönüşürse!? Dün atomu da bomba yapmak için parçalamamışlardı ama sonunda neler oldu gördük!


Biz ki Kıraç'ın topuklu bot giydiği, kadınımızın zaten rahatsız olan cadde ve sokaklarında inadına topuklu ayakkabıları ile mücadele verdiği bir toplumun çocuklarıyız, ya bu ayakkabılar "aa hem çok rahat hem topuklu hiiç çıkarmıyorum"a dönüşür, oradan evrilerek bugün bir Ugg'dan vahim hale gelirse. Heyhaat bunun gelişini görmüş, yıllar önce "ölsem de giymem" yazımda paylaşmıştım. Tamam ISABEL MARANT'ınki git gide gözünüze hoş gelebilir, ama kendinizi tutun, bu tuzağa düşmeyin sevgili Styleboomerlar, hakkımı helal etmem:)


Her öncünün peşi sıra takipçisi vardır, yukarıda Chloe'sinden River Island'ına pek çok modelden sadece bir kaçını görüyorsunuz. Korkun, sakının, aman ha denemeyin diyorum da inanmıyorsunuz. Bu ayakkabılar yakında tek bacağı boydan boya swarovski taş kaplı kot da ister, ipek kadife eşofman da ister. Buna hazır mısınız? Yetmez ama evet misiniz?!

Sartorialistdi, bu Isabal Marant'ları fotoğraflamalara doyamayan Tommy Ton'du sizi zehirlemesin. Bugün bir Paris'te, günün her saati moda elitlerinin cirit attığı defile çıkışlarında yaşamıyoruz. Sokak stili denince sizce bizim sokaklar "spor ayakkabı da topuklu oluyomuş, modaymııış"a hazır mı? Ya aşağıdaki gibi bir şey oluverirse! 


Yaa! Kim dur diyecek kim sevgili Styleboomer:) Bunun sivri topuklusu çıkar, platformlusu çıkar, mazallah guguruklusu bile çıkar. İşte o gün çok geç olmadan, acı ilacı içmeden, gelin hep beraber HAYIR diyelim:) Isabel Marant'ı anılarımızdaki o muhteşem etnik desenleri, zarif stilettoları, zımbalı botları ile hatırlayalım:)


Yoksa bu işin sonu yukarıdaki gibi bir şeyle ya sokakta karşılaşmakta ya da (düşmanım başına vermesin) ayağında buluvermekle biter! 
Kamuoyuna saygıyla duyurulur:)

I know those Isabel Marant cuties look so lovely, and yes I adore them too, but come on, think a little bit, what if it results in unexpected "heels" in sneakers:) Are we ready for a pair of stiletto converse or a platformed Nike? Harsh isn't it? Do you see the danger is near:p  Just say "no" to sneaker with heels, please:)

0 yorum:

Yorum Gönder